HEFAJSTOS

Forum Koła Naukowego Plastycznej Przeróbki Metali.


  • Index
  •  » Inne
  •  » "Global warming swindle" czyli czym różni się naukowiec od ekologa?

#1 Tue 27-01-2009 02:43:08

 Husar

mgr inż.

status 4841234
434892
Skąd: Wielki Świat
Zarejestrowany: Tue 06-01-2009
Posty: 13
Punktów :   
Nazwisko: Szymborski
Imie: Witold
WWW

"Global warming swindle" czyli czym różni się naukowiec od ekologa?

Pewnie każdy z nas słyszał o globalnym ociepleniu i o ogromnym wpływie Człowieka na to zjawisko. Organizacje podnoszące ten temat- od małych grupek anarchistycznych po  ekoterrorystów takich jak "zieloni", Greenpeace rozgłaszają tego typu ideologię na każdym kroku. Niestety, również niektóre rządy prowadzą podobną politykę( z akcentem na POLITYKĘ). Ten problem dotyka w znaczący sposób nas- studentów wydziału jak by nie patrzeć metalurgicznego. Jesteśmy wszakże przyszłymi "trucicielami" niebieskiej planety. Ja osobiście już spotkałem się  z tego typu zarzutami ze strony "miłośników przyrody".  :-/ 
Trochę się tym interesuję, więc potrafię obalić wiele teorii z pogranicza baśni związanych z tzw. efektem cieplarnianym. Czuję się jednak głupio, kiedy w mediach przez 24h ludziom robi się wodę z mózgu wciskając kit, że kiedy następnym razem pojadą do pracy własnym samochodem zamiast tramwaju, to temperatura na Ziemi wzrośnie o 1 stopień i zaleje nas morze. Ludzie, można powiedzieć, iż jesteśmy już elitą umysłową "tego kraju", nie dajmy z siebie robić głupców przynajmniej jeśli chodzi o klimat ;-)

http://www.garagetv.be/video-galerij/bl … _Film.aspx

Wiem, że po angielsku, ale po obejrzeniu, już żaden "ekolog" na rynku głównym nie wyrwie od Was 12 zł na swoją organizację a i dziennikarze stracą tanią sensację, jeśli ludzie będą wreszcie wiedzieli na jaki temat nam w TV bajki opowiadają;-)
Miłego oglądania.


Inteligencja- umiejętność zdobywania wiedzy. Mądrość- odpowiednie wiedzy użycie.

Offline

 
  • Index
  •  » Inne
  •  » "Global warming swindle" czyli czym różni się naukowiec od ekologa?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.snipereliteasg.pun.pl www.7dhczb.pun.pl www.stronagildii.pun.pl www.zieloneosiedlekr.pun.pl www.animili.pun.pl